Доповідь експерта: Розробка та переваги нового F 1200+
Рішення компанії GEZE завжди орієнтовані на потреби архітекторів, планувальників, виконувачів робіт, операторів і користувачів. Ця орієнтація на клієнта також була вирішальною для нас у розробці фурнітури для вентиляції F 1200+. В інтерв’ю менеджерка з продукції Давіна Лебзанфт (Dawina Lebsanft), інженер-розробник Манфред Гленцер (Manfred Glänzer і Конрад Шпехт (Konrad Specht), керівник групи з розробки вікон, пояснюють, як з’явився новий привод склопідйомника, як він функціонує та чому він значно спрощує експлуатацію з вікнами заввишки з кімнату — і завдяки цьому він є ідеальним приводом для сучасної, екологічної конструкції фасадів.
Навіть на перший погляд F 1200+ справляє враження дуже якісного й естетичного продукту. Які аспекти дизайну були для вас важливими?
Елегантний F 1200+ доступний в будь-якому кольорі RAL і тому може бути точно узгоджений із профілем будівлі.
Давіна Лебзанфт (Dawina Lebsanft): Більшість продуктів компанії GEZE розроблено так, щоб їх можна було вбудувати в архітектуру якомога непомітніше. F 1200+ інший. Привод потрібно сприймати як естетичний робочий елемент вікна і, перш за все, користування ним має бути зручним, ергономічним й інтуїтивно зрозумілим для користувача. Крім функції привода склопідйомника, F 1200+ також відіграє роль робочого елемента та рукоятки для зручного переміщення вікна в поворотну позицію вручну.
Манфред Гленцер (Manfred Glänzer): Саме тому привод має ергономічну форму, він вигнутий вперед і звужується назад.
Конрад Шпехт (Konrad Specht): Зокрема, вибираючи матеріал ми зробили ставку на високоякісні матеріали. До того ж наявні F 1200+ різних кольорів відповідно до профілю вікна чи фасаду.
Які сильні сторони та переваги нового F 1200+?
Д. Л.: Отже, з одного боку, саме використання, тому що F 1200+ є першим автоматизованим приводом від компанії GEZE для особливо великих і важких вікон з нижньо-розпашною стулкою. Але, звісно, великі стандартні вікна чи двері віконного типу також можна легко, безпечно та тихо експлуатувати, наприклад, на балконах у житлових будинках. Загалом, новий привод склопідйомника насамперед орієнтований на клієнтів, які мають на меті повністю облаштовувати кількаповерхові будівлі.
М. Г.: Важливою особливістю F 1200+ є здатність блокувати повертання вікна, тобто заразом вікно можна виключно нахиляти. Завдяки нашим приводам зробити це можна навіть двома способами: за допомогою ПЗ або механічно, використовуючи замок на приводі. Наприклад, уявіть собі громадську будівлю. Для безпечної експлуатації та безпеки будівлі вікна можна лише нахиляти, але не відкривати повністю. Але якщо приїдуть фахівці клінінгової компанії, працівники з управління інфраструктурою об’єкта чи завгосп, вони легко розблокують ключем функцію повороту.
Д. Л.: До того ж привод склопідйомника має інтуїтивно зрозумілу концепцію керування. Як результат привод направляє користувача під час експлуатації, підсвічуючи лише ті кнопки, які можна вибрати для відповідного стану вікна. Наприклад, неможливо, щоб відкидне вікно одночасно було відчинено в поворотній позиції та випадково нахилено.
Наш індикатор відчинення — це абсолютно нове рішення на ринку приводів склопідйомників: На світлодіодному дисплеї відображається наскільки відчинено вікно. І, звичайно, на дисплеї також відображається, чи повністю було зачинено вікно потім.
Конрад Шпехт (Konrad Specht), керівник групи з розробки віконДатчики наближення і яскравості дбають про підсвічування кнопок у потрібний момент і з відповідною яскравістю. © GEZE GmbH
Ключове слово «Розумна будівля» — які переваги пропонує F 1200+ у цьому контексті?
Д. Л.: Фурнітуру для вентиляції можна чудово вбудувати в систему управління будівлею за допомогою IQ box KNX. У такий спосіб можна централізовано управляти вікнами. Активація через систему техніки управління будівлею чи інші повідомлення про стан відображаються на світлодіодному дисплеї. Якщо дисплей світиться світло-блакитним, це означає, що користувач безпосередньо експлуатує привод а допомогою кнопок. Якщо дисплей темно-синій, керування приводом склопідйомника наразі здійснюється централізовано.
К. С.: Відчинення та зачинення відбувається практично безшумно. Незважаючи на потужність, необхідну для переміщення великих і важких вікон, F 1200+ наразі є найтихішим приводом склопідйомника від компанії GEZE. В автоматичному режимі рівень шуму привода знаходиться в діапазоні шепоту та становить 38 децибел.
Д. Л.: Завдяки інтеграції в систему техніки управління будівлею обладнані F 1200+ вікна можуть зачинятися чи відчинятися автоматично в певний час доби чи за допомогою датчиків вітру та дощу. Це допомагає операторам будівель економити енергію: Уявіть, що завтра знову буде 35 градусів за Цельсієм. У такому разі ви можете налаштувати автоматичне відчинення вікон напередодні ввечері, щоб заздалегідь охолодити будівлю за допомогою природної вентиляції, і нікому не доведеться вранці одразу вмикати приладдя для контролю клімату.
М. Г.: А якщо подача електроенергії припиняється, наш привод усе ще надає змогу зачиняти вікна вручну за допомогою шестигранного ключа.
Чи підтримує F 1200+ також безбар’єрний простір будівель?
Д. Л.: Так, аспект безбар’єрного використання вікон з F 1200+ був для нас дуже важливим. F 1200+ можна встановити як вертикально, так і горизонтально. Тож маємо достатню універсальність для розташування привода так, щоб людям в інвалідних візках також було зручно його експлуатувати.
Дізнайтеся все про продукт F 1200+
Як виникла ідея розробки проєкту такого привода склопідйомника?
К. С.: Проєкт розпочався з конкретних потреб клієнта. Кілька років тому один оператор обладнав у своїй будівлі чотири чи п’ять тисяч вікон нашою механічною фурнітурою F 1200. Під час капітального ремонту виникло бажання якось автоматизувати ці вікна. Звичайно, ми прийняли цей виклик і впровадили індивідуальне рішення на основі нашого привода блокування GEZE Power lock. З цього запиту все почалося.
Запити клієнтів і проєкт показали, що нам потрібно розширити лінійку наших виробів. F 1200 був і є дуже успішним, але тенденція спрямована на автоматизацію великих вікон заввишки з кімнату. І тут ідеться про просте моторизоване рішення, яке можна комфортно, інтуїтивно зрозуміло та безпечно експлуатувати.
Давіна Лебзанфт (Dawina Lebsanft), менеджерка з продукту, віконна технікаТак, і як проходив процес розробки?
Д. Л.: Перш ніж почати розробку проєкту, ми проводимо аналіз ринку у відділі управління продукцією. Ми координуємо це разом із нашим відділом міжнародних продажів. Так було і з F 1200+. Перш за все, нам потрібна докладна інформація про потреби клієнтів — національних та міжнародних. Після аналізу вимоги й інформація узагальнюються й на їхній основі розробляються технічні завдання.
М. Г.: Так, такий підхід дуже важливий. Завдяки цьому можна точно визначити, на що має бути здатний новий F 1200+. Це було основою для фактичного процесу розробки: Усе почалося з перетворення вимог на концепції. Наприклад, привод повинен мати змогу «спілкуватися» з користувачем, а експлуатація має бути абсолютно інтуїтивно зрозумілою.
Для кращого ознайомлення з F 1200+ перегляньте відповідний відеоролик
F 1200+ послідовно розроблявся для задоволення потреб груп користувачів, при чому на міжнародному рівні. © GEZE GmbH
Сучасний дизайн фасаду орієнтується на віконні елементи заввишки до стелі, які створюють максимум денного світла та комфорт у приміщеннях. Для цієї тенденції F 1200 є оптимальною фурнітурою, завдяки якій можна керувати великими та важкими вікнами з нижньо-розпашною стулкою. © GEZE GmbH
А потім, на наступному етапі, був створений прототип?
К. С.: Саме так. Однак не варто його сприймати як готовий продукт. Як і для більшості інших продуктів, ми створювали окремі вузли та компоненти F 1200+ як прототипи.
Д. Л.: Потім ми також провели випробування цих прототипів на зручність використання. Було проаналізовано експлуатацію та сприйняття функцій, і користувачам, які випробовували продукт, були поставлені відповідні запитання, як-от: «Чи знаєте ви, що вам потрібно зробити?» або «А як щодо розміру та яскравості дисплея?». Результати цих випробувань були дуже корисними для подальшої розробки. Мені було цікаво, як випробовувачі експлуатували, аналізували та відчували привод. На основі цих відгуків, ми вдосконалювали роботу, доки не досягли найкращої експлуатації нашим приводом склопідйомника.
М. Г.: Так, і до того ж деякі з них також висловлювали нестандартні ідеї, наприклад, щодо експлуатації кавових машин. Тож ми подивились і порівняли: Які кнопки підсвічуються, які підказки надаються користувачеві, як взаємодіють оператор і продукт? Широкий вибір продуктів і варіантів використання надихнув нас.
Під час деяких випробувань зручності використання ми не обмежувалися конкретними параметрами та порівнювали: Які підказки надаються користувачеві, як взаємодіють оператор і продукт? Широкий вибір продуктів і варіантів використання надихнув нас.
Манфред Гленцер (Manfred Glänzer), інженер-проєктувальник віконної технікиЯк виглядав шлях від прототипу до серійного виробництва?
К. С.: Шлях від фази прототипу до продукту, готового до серійного виробництва, досить довгий. До фактичного промислового виробництва F 1200+ вперше було повністю зібрано під час так званої валідації зразків B. Ми змогли перевірити повністю функціонуючий привод на справжніх вікнах. На цьому етапі також перевірялося виконання вимог стандартів, на основі яких розроблено технічне завдання. Це було досить складно, тому що F 1200+ також мав відповідати всім міжнародним стандартам, щоб ми могли поставляти на всі ринки один продукт. Тим не менш, ми це зробили.
Д. Л.: Так, ми розробили продукт, яким дуже пишаємося… наразі ми задоволені, що привод для автоматизації великих вікон і заразом конструкцій сучасних фасадів готовий.
Пані Лебзанфт, пане Шпехт, пане Гленцер — ґречно дякую за інтерв’ю!