Конкретні приклади

Зручність та безбар’єрний простір у новій публічній бібліотеці Штутгарта

Нова публічна бібліотека Штутгарта містить 500 000 носіїв інформації на двох підземних та дев’яти надземних поверхах. GEZE сприяла безбар’єрному простору та безпеці в новій публічній бібліотеці завдяки високоякісним системам розсувних дверей та рішенням щодо протипожежної безпеки.

Моноліт у внутрішній частині міста як «оаза спокою»

Публічна бібліотека на Mailänder Platz як «оаза спокою». Фото: Лазарос Філоглу (Lazaros Filoglou) для GEZE GmbH

Публічна бібліотека на Mailänder Platz © GEZE GmbH

«Публічна бібліотека на площі Mailänder Platz» — офіційна назва нової бібліотеки міста Штутгарт, яка відкрила свої двері наприкінці жовтня 2011 року. Архітектор Юнь Янг І (Eun Young Yi) спроектував її як «вільно стоячу, монолітну конструкцію» зі сторонами 44 м завдовжки та 40 м заввишки.

Оболонка будівлі має подвійний фасад: зовнішній фасад у вигляді шару скляних блоків та внутрішня стійко-ригельна конструкція як шар теплоізоляції будівлі. Цим другим фасадом Янг І (Young Yi), який свідомо спроектував нову бібліотеку як конструкцію з внутрішнім фокусом, відокремлює світ книг та культури від шумного зовнішнього світу. Проходи між покриттями будівлі можуть використовуватися як місця для прогулянки. Уночі вони чарівно підсвічуються синім.

Яскравість і безбар’єрний простір характеризують комплекс будівель

Вигляд читальної галереї та верхньої фрамуги в Штутгартській публічній бібліотеці. Фото: Лазарос Філоглу (Lazaros Filoglou) для GEZE GmbH

Світла та відкрита: вигляд читальної галереї під центральною верхньою фрамугою © GEZE GmbH

У центрі бібліотеки створено три центральні фізичні зони одна над одною:

  • Приміщення для зустрічей у підвалі
  • Центральне прямокутне приміщення розмірами 14х14х14 м, спроектоване повністю нейтральним. Воно простягається на чотири поверхи і формує символічне «серце» бібліотеки, виконуючи функцію просторого та медитативного центру будівлі.
  • Відкрита читальна галерея, також на чотирьох рівнях, простягається терасоподібно через центральне приміщення. Галереї та книжкові полиці спускаються з поверху на поверх, що надає галереї вигляд отвору, який дивиться на небо.


Натхненням цієї вражаючої концепції дизайну була паризька «Bibliothèque Nationale de France» 18-го століття. Сучасна технологія дверей і вікон доповнює яскраву, відкриту естетику публічної бібліотеки Штутгарта.

Комфорт переміщення у зменшеному дизайні

Відвідувачі входять до фойє у формі кільця через високі дверні отвори з вестибюлями в усіх чотирьох сторонах будівлі. Подвійні, двостулкові, повністю автоматичні розпашні двері з приводами GEZE Slimdrive EMD F-IS для розпашних стулок тихо і комфортно справляються з потоком людей, що постійно входять і виходять. Двері символізують очікування відвідувачів: комфорт сучасної бібліотеки, безпека, тихий та стриманий дизайн.

Перемикачі активації, які вбудовано в дверні кнопки, забезпечують, що легкого поштовху достатньо для початку беззвучного відчинення високих дверей. Радарні датчики руху та сенсорні смужки, акуратно інтегровані у двері, також запобігають зіштовхуванню людей з дверима. Акуратний привод для розпашних стулок, всього 7 см заввишки, з непомітно вбудованим блоком регулювання порядку зачинення, підкреслює стриманий дизайн дверей та білий вкорочений дизайн усієї вхідної зони.

Автоматичні приводи для розпашних стулок для протипожежної профілактики

Комбінацію безбар’єрного простору, пожежної безпеки та дизайну, створену системними продуктами GEZE, було майстерно реалізовано майже по всій бібліотеці. Пожежна безпека відіграє фундаментальну роль у цій складній структурі, в якій постійно перебувають сотні людей. Автоматичні одностулкові протипожежні двері з алюмінієвими рамами і стриманими, компактними приводами для розпашних стулок Slimdrive EMD-F, можна знайти на входах до рівнів читальних галерей. Такі самі дверні рішення було реалізовано для коридорних дверей та дверей протипожежної зони на окремих поверхах. Зарекомендовані зачинювачі дверей GEZE, особливо з серії TS 5000, було також встановлено на певній кількості дверей на всіх поверхах.

Зручні системи розсувних дверей у протипожежному виконанні

Спільний виріб GEZE та Hörmann: автоматична безбар’єрна система розсувних дверей T30 у протипожежному виконанні. Фото: Лазарос Філоглу (Lazaros Filoglou) для GEZE GmbH

Системи розсувних дверей на вході до читальної галереї © GEZE GmbH

Чотири входи до читальної галереї першого поверху з інтенсивним потоком, безпосередньо над «серцем» бібліотеки, було оснащено повністю автоматичними лінійними розсувними дверима. Звідси відвідувачі переміщуються між поверхами через зміщені сходові прольоти. Повністю засклені автоматичні системи протипожежних розсувних дверей T30 об’єднують безбар’єрний простір та протипожежну профілактику з комфортом та зручністю. Відсутність ковзаючих тяг у зоні коридору забезпечує рух з легкою навігацією та безбар’єрний рух розсувних дверей за нормальної експлуатації.

У разі пожежі двері зачиняються автоматично та забезпечують надійний протипожежний захист — навіть якщо раніше використовувалася функція фіксації автоматичних дверей. Вузькі дверні приводи було акуратно вбудовано в кришку привода на перемичці разом з комбінованим радарним датчиком руху для активації та захисту дверей. На одвірок та бокову стінку книжкових полиць було вбудовано програмний перемикач з дисплеєм з клавішним вимикачем для захисту дверей від несанкціонованих маніпуляцій.

Вироби GEZE у публічній бібліотеці Штутгарта

  • Приводи розпашних стулок Slimdrive EMD F-IS
  • Привод розпашної стулки Slimdrive EMD F
  • Зачинювачі дверей серії GEZE TS 5000
  • Програмний перемикач з дисплеєм, з активацією від ключа