Безпека будівлі — захист людей та майна
Зробити будівлю безпечною — складне завдання. Слід дотримуватися підвищення вимог безпеки та певних законів та нормативів. Додайте до цього вимоги страхової компанії та багатокомпонентність технічних можливостей. Розумна концепція безпеки гарантує якомога меншу кількість «пригод».
Які існують ризики експлуатації будівлі?
Аварійні виходи з пристроєм аварійного розблокування у разі паніки, що відкриваються під фізичним тиском. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Усі будівлі різні. Так само, як і люди, які ними користуються. Або товари, які там виготовляються чи зберігаються. Тому ризики та небезпеки також різняться. Кожен, хто відповідає за безпеку будівлі, повинен аналізувати і враховувати всі ризики та цілі безпечної експлуатації. Концепція безпеки будівлі враховує законодавчі положення та страхові вимоги.
Заходи безпеки для спеціальних будівель, таких як громадські будинки, дитячі садки, виробничі будівлі, офісні комплекси, багатоповерхові будівлі, готелі, торгові центри, школи, а також лікарні та санаторії, відрізняються від заходів для приватних будівель. Також завжди багато що залежить від того, скільки людей перебувало в будівлі, чи обмежені їхні фізичні можливості, і чи знайомі вони з будівлею.
Потенційні ризики
- Пожежа/вибух
- Електричні та механічні несправності
- Небезпечні речовини
- Несанкціонований доступ/саботаж
- Проникнення
- Проникнення/вандалізм
- Напад
Що таке концепція безпеки для будівель?
Концепція безпеки охоплює всі заходи профілактики чи зменшення шкоди, розроблені для потреб, вимог та цілей безпечної експлуатації. Це в основному заходи протипожежного захисту, надання доступу до маршрутів евакуації, системи витяжки диму, управління доступом та захист від проникнення. Концепція безпеки експлуатації будівлі повинна бути узгоджена із загальною концепцією безпеки організації та регулярно оновлюватися, особливо, коли відбуваються зміни в експлуатації будівель, наприклад після організаційних змін.
Якщо у будинках є автоматичні двері та вікна, оператор несе відповідальність за безпеку руху. Відповідно до європейського стандарту EN 16005 про безпеку використання автоматичних дверей потрібні такі заходи для захисту небезпечних зон:
- використання сенсорної техніки для уникнення руйнування, деформації та ударів під час відкривання та закривання (датчики присутності)
- підтримання безпечної відстані для запобігання руйнування та затягування
- обмеження сили стулок
Відповідно до будівельних норм Німеччини будівельні об'єкти повинні плануватися, будуватися й обслуговуватися таким чином, щоб забезпечувати достатній протипожежний захист. Структурний протипожежний захист насамперед передбачає використання деталей та будівельних матеріалів, а також планування та побудову адекватних аварійних та евакуаційних виходів для людей та тварин.
Люди використовують шляхи евакуації за планом будівлі у разі небезпеки, наприклад, у випадку пожежі чи паніки, щоб безпечно та швидко покинути будівлю. Ці шляхи повинні бути визначені вже під час планування будівлі. Менша будівля з менш інтенсивним потоком людей має інші вимоги, ніж, наприклад, великий торговий центр з великим потоком людей. Великий натовп людей потребує більше простору і евакуюється іншим чином, ніж невелика кількість людей.
Усі двері вздовж аварійних та евакуаційних виходів повинні бути розроблені як двері для аварійного виходу або аварійні та евакуаційні виходи. Вони повинні бути відповідно позначені і обладнані блокуванням евакуаційних виходів відповідно до європейських стандартів. Вони повинні бути повністю придатними для використання у будь-який час. Шляхи евакуації за планом будівлі повинні бути чітко і чітко розмічені для орієнтування.
Будівельні норми та спеціальні будівельні технічні умови визначають, чи потрібні захисні протипожежні бар’єри (протипожежні двері) у будівлях і, якщо потрібні, то де. Їхнім ключовим завданням є захист отворів у вогнезахисних або вогнестійких стінах проти поширення вогню. Тому вони повинні завжди бути закритими або принаймні закриватися контрольованим чином у разі пожежі.
Якщо протипожежні двері також мають слугувати шляхами евакуації за планом будівлі, вони повинні відкриватись у будь-який час. Щоб одночасно виконувати свої функції захисних протипожежних бар’єрів, їм потрібні спеціальні замки, які автоматично закривають двері після відкриття, а також тримають їх закритими, навіть без електропостачання, щоб уникнути їхнього замикання через вихід з ладу і тим самим забезпечити безпечну евакуацію. Або щоб запобігти проникненню грабіжників у разі їхнього відкриття.
Аварійні та евакуаційні виходи повинні бути максимально вільними від диму у разі пожежі, щоб люди могли врятуватися, а пожежники могли боротися з вогнем. У разі пожежі системи димо- та тепловідведення (RWA) відводять тепло, дим та токсичні гази з будівлі, та не допускають їх на шляхи евакуації. Механічні системи витяжки диму відводять димові гази через вентилятори. Природні системи витяжки диму використовують принцип теплової підйомної сили для відведення диму назовні через отвори або вікна.
Безпека будівлі також означає захист будівель, приміщень, даних та майна від несанкціонованого доступу. Це означає надання доступу лише уповноваженим особам до певних зон у будівлях чи захищених зон, які зазвичай є вразливими зонами, такими як комп'ютерні центри, чисті приміщення, території компаній, аеропорти, банки тощо. Оператор визначає, кому, куди і коли дозволити доступ, зокрема у певні періоди.
У надзвичайній ситуації всі також повинні мати можливість вийти, але не всі повинні мати можливість увійти. Для цього використовують системи надання доступу до маршрутів евакуації: вони керують балансом між контрольованим доступом та аварійним відкриванням з тривогою (за допомогою аварійної кнопки) у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Незважаючи на те, що управління доступом уже затримає багато неавторизованих персон, безпека будівлі також передбачає механічний захист від злому. Двері та вікна повинні забезпечувати належний захист, наприклад, від злому. Залежно від мети щодо захисту певної ділянки рішення можуть прийматися з огляду на відповідну конструкцію дверей та вікон.
Відповідно до стандарту DIN EN 1627:2011-09 «Двері, вікна, завісні стіни, решітчаті елементи та віконниці, Захист від злому,Вимоги та класифікація» компоненти класифікуються за класами зламостійкості (RC). Двері, які відповідають класам від RC1 до RC4, забезпечують вищий захист від злому завдяки своїй стійкості.
Концепція безпеки доповнюється засобами виявлення та контролю. Вони виявляють як нанесення шкоди, так і випадкові або навмисні спроби подолати засоби захисту та безпеки якомога раніше. Наприклад, сигналізатори диму можуть виявляти пожежі на ранній стадії та активувати відповідну тривогу. Охоронна сигналізація, наприклад, сповіщує про спроби проникнення, а замки-сторожі на аварійних та евакуаційних виходах звертають увагу на несанкціоноване проникнення за допомогою сигналу тривоги.
Двері як найважливіший аспект безпеки будівлі
Важливо для безпеки будівлі: багатофункціональні двері © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Двері забезпечують доступ до будівлі, функціонують у як аварійні та евакуаційні виходи та об'єднують приміщення між собою. Вони мають важливу функцію з точки зору безпеки будівлі. Вони також відповідають іншим технічним вимогам щодо протипожежного захисту, звукоізоляції та безбар'єрного простору.
Унаслідок цього автоматичні двері, зокрема, перетворилися на складні системи з інтелектуальними приводами. Багатофункціональні двері виконують такі функції:
- управління доступом
- пожежна та димова тривога
- система управління аварійними виходами
- безпечна експлуатація завдяки сенсориці, наприклад датчикам руху
Якщо дверні системи вбудовані в системи автоматизації будівлі або системи управління будівлею, їхній стан може відображатися і керуватися дистанційно.
Рішення дверей GEZE для вашої безпеки
GEZE пропонує високоефективні рішення безпеки для автоматичний дверних приводів. Вони адаптовані до відповідних конкретних вимог та індивідуальних концепцій шляхів евакуації за планом будівлі, від блока управління дверима як автономного рішення до системних рішень, що поєднують індивідуальні вимоги безпеки в інтелектуальній системі. Індивідуальні концепції безпеки є оптимальним рішенням.
Частина системи евакуаційних виходів GEZE: пристрій управління дверима GEZE TZ 320 © GEZE GmbH
Системи евакуаційних виходів GEZE
Системи евакуаційних виходів GEZE є повним і надійним системним рішенням, особливо для громадських будівель, таких як лікарні, школи або нічні клуби. У разі пожежі чи паніки вони забезпечують особистий і протипожежний захист, а також безпеку будівлі. Тут взаємодіють різні компоненти системи GEZE: наприклад, автоматичні дверні приводи, зачинювачі дверей, моторні замки та електричні зачіпки аварійних дверей, а також прилади пожежної або аварійної сигналізації та системи контролю доступу. Пристрій управління дверима GEZE TZ 320 слугує «мозком». Система аварійних та евакуаційних виходів відповідає вимогам EltVTR (Директива про системи електричного блокування дверей на аварійних виходах).
Антипанічні засуви
Антипанічні засуви з автоматичним блокуванням забезпечують безкомпромісну безпеку як для людей, так і для майна у разі надзвичайної ситуації. З одного боку, люди повинні мати можливість залишити будівлю за лічені секунди, щоб втекти від небезпеки. З іншого боку, власники та оператори повинні захищати вразливі зони від несанкціонованого доступу.
GEZE пропонує для цього антипанічні засуви з автоматичним блокуванням (IQ lock). Вони забезпечують блокування, яке відповідає вимогам страхування, захист від проникнення та контрольований доступ, а також швидке відкриття в надзвичайних ситуаціях.
Системи контролю доступу GEZE
Як компактні системні рішення «все в одному» на базі веб-технологій, які включають усі компоненти, що стосуються дверей, системи контролю доступу GEZE задовольняють потреби сучасних ідентифікаційних систем. системи контролю доступу GEZE можна використовувати як для одних дверей, так і для мережевих дверних систем. Системи контролю доступу GEZE покроково адаптуються до розміру та вимог концепції безпеки.
Проста експлуатація робить систему контролю доступу GEZE також придатною для приватних будинків. Контроль доступу на вхідних дверях, вхідна сигналізація, захист від саботажу або електрозамки/електрозащіпки роблять приватні будинки безпечнішими та захищають приватність.
Система управління технікою будівлі GEZE
Завдяки системі будівлі системні рішення для дверей, вікон та технологій безпеки від GEZE можуть бути вбудовані в систему безпеки будівлі та її управління. Центральна система управління та візуалізації контролює різні компоненти автоматизації в будівлі та забезпечує безпеку через безліч різних можливостей мережі: забезпечує безпечне димо- та тепловідведення (RWA), закриває пожежні ділянки, відкриває аварійні виходи чи контролює доступ.
Вона бере на себе одночасний контроль за
- системами автоматичних дверей
- зачинювачами дверей на протипожежних та димозахисних дверях
- віконними приводами для димо- та тепловідведення (RWA), а також для щоденної вентиляції
- системами евакуаційних виходів і замками «Антипаніка»
- сторонніми продукти (наприклад, керування світлом)
Сучасні двері, вікна та техніка для безпеки від GEZE в новому ABUS KranHaus
Дверні системи з покращеним захистом від злому від GEZE
Захисні двері GEZE ускладнюють життя грабіжників. Вони захищають входи до будівель з більш жорсткими вимогами безпеки (клас зламостійкості компонентів 2). Прозорий зовнішній вигляд систем підтримується незалежно від функціональності RC2.
Перейти до систем розсувних дверей із захистом від злому від GEZE
Перейти до систем карусельних дверей із захистом від злому від GEZE
Підтримка в плануванні безпеки будівлі
GEZE підтримує планування нових будівель та надає консультації з аспектів, які слід враховувати для гарантування безпеки будівлі. Враховуються індивідуальні побажання та обставини, а також відповідні особливості галузі. Ми знаємо технічні нормативи, правила та стандарти, які потрібно враховувати під час будівництва. Стандарти та правила регулярно змінюються, тому складно слідкувати за ними, якщо ви не фахівець.
GEZE також може надати підтримку у спеціальному плануванні, наприклад коли йдеться про безбар'єрний простір та планування протипожежного захисту будівлі.
Усебічне обслуговування для впровадження безпеки будівлі
Окрім надання консультацій GEZE також виконує встановлення рішень для замовника. Клієнт виграє від безперервного планування, реалізації проекту та обслуговування від одного і того самого партнера.
Сервісні інструменти GEZE допомагають будівельникам працювати та налаштовувати автоматичні дверні системи, щоб вони могли швидше та простіше виконувати налаштування.
Перейти до клієнтського порталу GEZE
Програма обчислення WinCalc 2.0 для віконних приводів бере на себе складні обчислення для проектування системи вікон та видає всі застосовні рішення приводів. Вона дає змогу розрахувати ручні рішення вентиляції, електромоторні верхньопідвісні вікна, вікна RWA, а також NRWG та розробити відповідні джерела аварійного живлення.
Завжди найсучасніша техніка для безпеки
Навіть після завершення проекту GEZE підтримує вас, надаючи різноманітні пакети послуг. Угоди на технічне обслуговування та ремонт забезпечують довгострокову безпеку будівлі.