Приточне повітря завдяки регулюванню мікроклімату у приміщенні
Сучасна людина проводить близько двох третин свого життя у приміщенні. Відомо, що якість повітря у приміщенні має великий вплив на наше самопочуття. Щоб забезпечити хорошу якість повітря та приємний мікроклімат у приміщенні в будь-який час, будівлі все частіше оснащуються інтелектуальними системами регулювання мікроклімату у приміщенні — для більшого комфорту та кращої енергоефективності.
Висока якість повітря та комфортна температура у приміщенні
Оскільки всі ми сприймаємо навколишнє середовище по-різному, не існує єдиного визначення комфорту. Однак можливо створити умови в приміщенні, за яких більшість людей почуватимуться добре. Під час планування будівель слід враховувати якість повітря та тепловий комфорт. Тобто концентрацію CO2, температуру, вологість і рух повітря в приміщенні.
Наші технології дуже прогресивні: Мікроклімат у приміщенні можна контролювати та оптимізувати за допомогою сенсорики та індивідуального вибору параметрів. На меті одночасно і комфорт користувачів приміщення, і мінімізація енергії, що використовується для цього. Тому комфорт та енергозбереження автоматизовані: коли приміщення зайняте, комфорт його користувачів визначає управління мікрокліматом, а коли приміщення не використовується, на перший план виходить енергоефективність. Додатковими перевагами є захист будівельного фонду та матеріалу будівлі від пошкоджень, спричинених проникненням дощової води чи появи цвілі від надмірної вологості.
Сенсорні елементи забезпечують управління через дисплей. © GEZE GmbH
Управління за допомогою сенсорики для більш комфортного навколишнього середовища
Сенсорика вимірює якість повітря у приміщенні та сонячне випромінювання, опади, швидкість вітру та температуру зовні. Опалення, охолодження, обладнання для захисту від сонця та автоматичні вікна контролюються на основі даних сенсорів. Концентрація CO2 є найважливішим показником якості повітря в приміщенні. Вміст CO2 у повітрі в приміщенні збільшується, залежно від кількості людей та тривалості їх перебування, а також інтенсивності їхнього фізичного навантаження. Чим вище концентрація CO2 в приміщенні, тим більший запит приточного повітря від блока управління.
Кімнатні контролери, часто обладнані сенсорними дисплеями, слугують блоками управління в окремих приміщеннях. Вони є інтерфейсом користувача будівлі, тобто користувачі можуть самі обирати кімнатну температуру. Охолодження системою створення штучного клімату та подача приточного повітря через автоматизовані вікна координуються одне з одним.
Регулювання мікроклімату в приміщенні спортивного залу з природним провітрюванням © Exorbitart / GEZE GmbH
Вибір сценаріїв та часу вентиляції приміщення
Регулювання мікроклімату у приміщенні також дає змогу обирати час виконання функцій забезпечення комфорту, таких як автоматичне відкривання та закривання вікон, жалюзі або ролетів у певний час доби. Наприклад, інтенсивна вентиляція, так зване промивання приточним повітрям, може проводитися до прибуття перших працівників. Улітку функція «зворотного охолодження у нічний час» використовує прохолодне нічне та ранкове повітря для природного охолодження приміщень, у такий спосіб скорочуючи витрати енергії на охолодження.
Крім того, для кожної кімнати можна вибрати різні сценарії або різний рівень енергоспоживання, наприклад, комфорт, режим очікування, заощадження (зменшення вночі) або безпечна експлуатація будівлі. Сценарії можна перемикати за допомогою програм таймера, звітування про присутність або кнопок вручну. Крім того, можна вибрати додаткові сценарії з оптимальною інтенсивністю освітлення, вентиляції та захисту від сонця, наприклад зустрічі, презентації або офісна робота.
Зв'язок через шини будівлі або бездротовий зв'язок
Для забезпечення надійної комунікації між сервомеханізмами та сенсорикою доступні різні системи шин (наприклад, KNX чи BACnet). Також використовуються радіосистеми (включно з ZigBee, Z-Wave, EnOcean та KNX-RF). Вони дають змогу автоматизувати будівлі ретроспективно без потреби у складній кабельній проводці.
Характеристики систем регулювання мікроклімату у приміщенні
- Залежно від сонячного випромінювання, опадів, температури, вмісту CO2, вологості та присутності людей система управління для кожного окремого приміщення визначає спосіб управління різними компонентами (віконними приводами, жалюзі, опаленням, приладдям для контролю клімату тощо).
- Використання сонячної енергії або уникнення теплових навантажень завдяки сонячному випромінюванню
- Об'єднання в інтелектуальній системі управління підвищує ефективність окремих компонентів. Наприклад, система для контролю мікроклімату вмикається повністю автоматично лише в тому випадку, якщо природна вентиляція недостатньо ефективна і якщо всі вікна закриті.
- Захист від кліматичних впливів: як тільки виявлено дощ або критичний рівень вітру, вікна автоматично закриваються.
- Завдяки інтелектуальній системі управління, наприклад, вікна відкриваються лише за сприятливих зовнішніх умов — або за бажанням. Це означає, що дні забутих та залишених відкритими на всю ніч вікон залишились у минулому.
- Модулі погоди негайно повідомляють про вітер, опади або ожеледицю та забезпечують своєчасне відведення засобів для захисту від сонця, щоб уникнути пошкоджень.
- Автоматична вентиляція запобігає появі цвілі через занадто високоу вологість.
- Прийнятні умови навколишнього середовища, тепловий комфорт та продуктивність завдяки приємним умовам освітлення, якості повітря та температурі
- Уникнення надмірно сильної вентиляції.
- Допустимість втручання користувача: користувачі можуть регулювати температуру, освітлення та вентиляцію.
Згодом система забезпечить відновлення початкового стану, якщо користувач забуде про щось.
Вентиляція та регулювання мікроклімату у приміщенні від GEZE
Система регулювання мікроклімату у приміщенні від GEZE для керованої природної та енергозберігаючої вентиляції доповнює систему віконних приводів та систему димо- та тепловідведення (RWA) GEZE. Системи RWA також можуть бути розширені сенсорикою та елементами управління і можуть бути вбудовані в системи управління будівлею.
Через модуль інтерфейсу KNX IQ GEZE забезпечує просту інтеграцію автоматизованих віконних приводів у оточення KNX для інтелектуальної взаємодії віконних приводів та сенсорики. Інші системи та приводи, що підтримують KNX, або компоненти техніки будівлі, такі як системи захисту від сонця, системи опалення або приладдя для контролю мікроклімату, також можуть бути пов'язані з системою регулювання мікроклімату у приміщенні від GEZE.
GEZE пропонує численні можливості для автоматизації компонентів регулювання мікроклімату у приміщенні. Наше повністю автоматичне управління індивідуальне, надзвичайно гнучке та легко розширюється.
Свен Куншман, керівник сегмента віконних технологійЗавдяки модулю інтерфейсу IO 420 всі складові системи від GEZE стають мережевими. Автоматичні дверні системи, техніка для вентиляції, системи димо- та тепловідведення (RWA), а також системи безпеки для автоматизації своїх функцій можуть бути вбудовані в автоматизовану техніку управління будівлями вищого рівня через BACnet. Таким чином, GEZE вносить свій внесок у розумні будівлі завдяки інтелектуальній мережі будівлі.
Оскільки вимоги до регулювання мікроклімату у приміщенні та комплексного управління вентиляцією дуже різні, ці рішення плануються індивідуально, залежно від об’єкта будівництва. Команда обслуговування клієнтів GEZE радо допоможе в розробці концепції та плануванні.
Спектр послуг та продуктів GEZE для регулювання мікроклімату у приміщенні
- Системи приводів для аерації та вентиляції
- Рішення вентиляції: просте відкриття/закриття окремих вікнон або груп вікон шляхом комплексного централізованого управління
- Комфортні рішення для автоматичної вентиляції залежно від погоди, температури та якості повітря
- Прості радіосистеми для окремих приміщень чи комфортні системи управління приміщеннями/будівлями з управлінням за допомогою сучасного сенсорного дисплея
- Інтелектуальні блоки управління RWA також включають вентиляційні функції
Перейти до модуля інтерфейсу IQ box KNX від GEZE
Перейти до джерела аварійного живлення MBZ 300 N24 від GEZE
Перейти до універсального ланцюгового електропривода GEZE Slimchain
Приклад системи: спортивний зал з системою димо- та тепловідведення (RWA) та регулюванням мікроклімату у приміщенні
Схема регулювання мікроклімату в приміщенні спортивного залу © Elsner Elektronik GmbH / GEZE GmbH
Прикладом може будівля з різними кімнатами: спортивний зал, зона входу, технічні кімнати, роздягальні та душові.
Регулювання мікроклімату у приміщенні
- Оптимальний мікроклімат у приміщенні спортзалу для користувачів залу, оскільки приточне повітря подається залежно від якості повітря (туман), вологості (поту) та температури.
- Ручне втручання можливе, якщо автоматичні функції не відповідають потребам.
- У дощ та сильний вітер сенсор дощу/вітру на даху автоматично закриває всі вікна, захищаючи тим самим майно у будівлі.
- Автоматизована вентиляція забезпечує комфорт для користувачів, запобігає появі цвілі та її впливу на здоров'я, а також запобігає передчасному ремонту.
- Автоматичне замикання вікон у неробочий час захищає від незаконного проникнення і не потребує додаткового втручання з боку користувача.
Система димо- та тепловідведення (RWA) гарантує
- особистий захист (забезпечує вільні від диму шляхи евакуації)
- захист довкілля (зменшення шкоди для довкілля за рахунок мінімізації використання засобів пожежогасіння)
- захист майна (зберігає будівельну конструкцію за рахунок мінімізації теплових навантажень та вентиляції вогню)
- Моторизовані фрамуги, що відкриваються назовні, вбудовані у фасад гімнастичного залу.
- Під час нормальної експлуатації зал автоматично провітрюється через фрамуги, залежно від температури в приміщенні та на вулиці, вологості та якості повітря (CO2).
- Фрамуги можна також відкривати або закривати вручну окремими групами через перемикачі режимів вентиляції.
- Фасад оснащений жалюзі для затінення, які автоматично розкриваються залежно від яскравості світла та положення сонця, але не стикаються з верхніми фрамугами.
- На даху гімнастичної зали встановлено моторні мансардні вікна, які відкриваються, коли утворюється дим, та виводять дим із залу (RWA).
- Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) забезпечує безпечне відкриття пристроїв, які живяться від напруги 230 В (жалюзі), у разі пожежі (RWA).
- Зовнішні двері будівлі, внутрішні двері в коридор і двері до залу слугують вентиляційними отворами (RWA).
- У зоні входу є фасадні вікна з моторним приводом.
- Вікна керуються вручну за допомогою кнопок і автоматично закриваються не пізніше закінчення робочого часу.
- У технічному приміщенні є фасадні вікна з моторним приводом.
- Вікно керується вручну за допомогою кнопки й автоматично закривається після встановленого часу (наприклад, 30 хвилин).
- У кожній душовій є дві верхні фрамуги з моторним приводом.
- Фрамуги відкриваються залежно від вологості повітря та температури в приміщенні та на вулиці.
- Вікнами також можна керувати вручну за допомогою кнопок.
- Появи цвілі можна уникнути.
- У кожній роздягальні є дві фрамуги з моторним приводом.
- Фрамуги відкриваються залежно від вологості повітря та температури в приміщенні та на вулиці.
- Вікнами також можна керувати вручну за допомогою кнопок.
Відео продукту
Чудові рішення з одного джерела
Регулювання мікроклімату в приміщенні від GEZE — це індивідуальні рішення, що складаються з комбінованих систем димо- та тепловідведення (RWA) та вентиляції. Завдяки рішенням для клієнтів від GEZE ви отримуєте перевагу від індивідуальних рішень, які пропонують найвищу безпечність та зручність. І все це з одного джерела. Ваша контактна особа відповість на всі ваші запитання стосовно всіх деталей, від початкової ідеї до введення в експлуатацію.
- Природна автоматична вентиляція дуже добре сприймається кінцевими споживачами, особливо якщо вони можуть керувати нею вручну (наприклад, за допомогою місцевих клавіш вентиляції).
- Концепція вентиляції на основі природного провітрювання зменшує або виключає потребу планування вентиляційних шахт у будівлі. На відміну від механічної вентиляції, у такому випадку додаткові вентиляційні отвори у фасаді не потрібні, а отже, вони не впливають на архітектурну конструкцію фасаду.
- Експлуатація з низьким рівнем шуму (відсутність шуму вентилятора)
- Нижчі витрати на інвестиції, встановлення та обслуговування, ніж для системи механічної вентиляції
- Просте консультування, надійне планування, можливість розширення:
завляки компактним модулям керування приводом можна легко планувати та масштабувати різні концепції вентиляції (індивідуальне, групове, центральне управління).
Просте встановлення, введення в експлуатацію та експлуатація
Ми пропонуємо просту збірку та введення в експлуатацію, наприклад, за схемою та описом окремих елементів керування приводом. Це зменшує кількість джерел помилок і забезпечує швидке з'єднання. Масштабованість управління дає змогу досягнути максимальної гнучкості, а запасні частини можна зберігати в службовій машині, оскільки використовується лише кілька типів управління.
Зручність та безпека
GEZE — ваш партнер на кожному етапі планування. Від першої консультації до встановлення та післяпродажного обслуговування. Завдяки нашим галузевим ноу-хау ми можемо швидко рекомендувати рішення для приватної власності, оскільки підходи тут зазвичай дуже схожі.
Системи регулювання мікроклімату у приміщенні від GEZE мають нижченаведені особливості.
Зручність
- можлива автоматична вентиляція та ручне втручання
- інтуїтивно зрозуміле центральне управління за допомогою сучасного сенсорного дисплея або просто через місцеві кнопки (залежно від рішення)
Свободу
- «справжнє» свіже повітря
- ручне втручання за допомогою кнопки