Мережі GEZE на всіх рівнях
Геральд Хаас (Gerald Haas) є начальником відділу досліджень і розробок в GEZE з 2017 року. Ґеральд Гаас (Gerald Haas) розповідає про функції продукту GEZE, своє бачення будування мереж і підхід компанії до просування своєї стратегії діджиталізації.
Пане Гаас, ви вже майже три роки відповідаєте за відділ розробок компанії GEZE. Як розвивався ринок протягом цього часу?
Якщо коротко: двері, вікна та будівлі стають все складніше. І вимоги до кожних дверей та вікон сильно зросли. У наші дні двері та вікна потрібно планувати та будувати з огляду на їх багатофункціональність: безбар'єрний простір, протипожежний захист, аварійний та евакуаційний виходи, витяжка диму або навіть природне провітрювання — ось лише деякі з ключових понять, що є ілюстрацією всіх труднощів. Крім вимог до конструкції, замовники також висувають вимоги до звукоізоляції, зручності та дизайну. Однак очевидно, що аспект безпеки будівлі завжди повинен мати першорядне значення. Наше завдання — гарантувати цю безпеку, враховуючи при цьому певні вимоги з огляду на особливості проєкту і конфігурацію дверей, які часто можуть суперечити одна одній.
І як вам це вдається?
Наш метод передбачає об'єднання систем. Ми сприймаємо це як перетворення будівель у справжні «розумні будівлі», особливо великих будівель, тому що комплексне поєднання різних видів продукції вимагає інтелектуального управління. Тому мова йде про інтеграцію адаптивних, ефективних, простих в експлуатації та індивідуальних рішень в одну систему автоматизації будівель вищого рівня. У цьому випадку також дуже важлива можливість дообладнання рішень, оскільки не всі будівлі є новими. Наприклад, ми повинні об'єднати системи пожежної сигналізації, системи охоронної сигналізації, системи контролю доступу та блоки управління дверима в одну єдину систему, тобто інтелектуальну мережу. А це означає, що власні системи вже не будуть актуальними. Тому GEZE робить упор на відкриті стандарти, як-от KNX або BACnet. Ми вважаємо, що сьогодні тільки будівля, компоненти якої повністю об'єднані в єдину мережу, задовольняє всім вимогам оператора та користувача.
Що це означає для вас, як керівника відділу розробок?
Зараз вже недостатньо просто зробити т і л ь к и о д и н неймовірний продукт, що на 100% відповідає конкретному попиту. Ні, ми повинні заздалегідь подумати про те, як люди використовують двері та вікна в усій будівлі. Оскільки ми розвиваємося, ставлячи себе на місце користувача. Тобто, виходячи з його розуміння технологій і орієнтуючись на майбутнє в цифровій формі.
Все це для того, щоб зробити наші оригінальні продукти більш зручними для сприйняття та використання за допомогою цифрових продуктів і послуг. Для більшої безпеки, ефективності та зручності.
Геральд Хаас (Gerald Haas), начальник відділу досліджень і розробок GEZEЯк можна застосувати ці типи будування мереж на практиці?
Наші автоматичні двері та вікна, а також приводи склопідйомника та термінали шляхів евакуації за планом будівлі мають шинні інтерфейси та забезпечують передачу великої кількості даних. Для інших продуктів ми пропонуємо універсальні інтерфейсні модулі. GEZE Cockpit є центром наших рішень будування мереж. До нього можна під'єднувати продукти GEZE різними способами. Контролер може використовуватись із власними додатками програмного забезпечення GEZE, але також може бути вбудований в інші системи управління будівлею. З огляду на це ми працюємо з відкритими стандартами зв’язку, щоб гарантувати, що інтеграція та міжгалузева взаємодія в будівлі буде відбуватись якомога простіше та плавніше. Все це для того, щоб зробити наші оригінальні продукти більш зручними для сприйняття та використання за допомогою цифрових продуктів і послуг. Для більшої безпеки, ефективності та зручності.
Щодо трендів: Що робить GEZE для подальшого розвитку цього тренду?
Я дуже обережно ставлюся до слова «тренд», оскільки ми виробляємо продукцію тривалого користування. Не товари широкого вжитку. Ми забезпечуємо підтримку будівель протягом всього їхнього строку служби. Тому ми також систематично покладаємося на відкриті стандарти зв'язку, які просуваються ринком через тривалі терміни зберігання наших продуктів. Компоненти обладнання в будівлях повинні функціонувати десятиліттями. Тому тут застосовується інше правило: ми повинні бути впевнені, що тренд стане стандартом. Це означає, що якщо ми розробляємо продукт, ми робимо це з особливою ретельністю.
І як це поширюється на GEZE Cockpit?
Ми ще більше покладаємося на модульний принцип розробки програмного забезпечення, аби мати можливість задовольнити індивідуальні побажання клієнтів. GEZE Cockpit — це лише перший крок у цьому напрямку. Ми зараз розробляємо своєрідну систему «будівельних блоків» в програмному забезпеченні. Тому що з кожним новим об'єктом, де використовується GEZE Cockpit, ми знайомимося з різними елементами управління та режимами. Важливо, щоб ми не забували про нашу мету, а саме: як за допомогою власних продуктів і послуг ми можемо зробити свій внесок в будівництво будівель, придатних для життя, та забезпечити їх відповідність потребам клієнтів у рамках співпраці з ними?
Пане Гаас, дякуємо за розмову!