Успішна інтеграція систем GEZE в систему техніки управління будівлею (BMS) у ІТ-кампусі компанії Vector
Новий головний офіс спеціалізованої IT-компанії Vector Informatik зі Штутгарта — найбільша будівля у комплексі компанії дотепер — оснащено сучасною технікою будівлі. GEZE зробила свій внесок у концепцію «розумної будівлі» за допомогою унікальних цифрових мережевих рішень і техніки для безпеки.
Усе під контролем завдяки техніці управління будівлею на основі BACnet
Понад 180 рішень для дверей від GEZE було об’єднано у мережу за допомогою інтерфейсних модулів IO 420 і системи автоматизації будівлі GEZE Cockpit та інтегровано у систему техніки управління будівлею BACnet. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
GEZE реалізувала більш як 180 високоякісних, головним чином багатофункціональних дверних систем безпеки у новій будівлі IT-кампуса. Для забезпечення централізованого моніторингу та одночасного управління всіма автоматичними дверними системами, їх було об’єднано в мережу через модулі інтерфейсу в системі автоматизації будівель GEZE Cockpit та інтегровано в систему техніки управління будівлею BACnet. Для цього було використано спеціальні розподільчі коробки GEZE: усі лінії живлення й інтерфейсний модуль IO 420 було об’єднано в цих центральних вузлах дверей. Єдина структура розподільчої коробки GEZE забезпечує менеджера будівлі оглядовим інтерфейсом з іншими групами виробів на кожних дверях і, отже, усією мережевою технікою будівлі.
Мережеві рішення від GEZE
- індивідуальні цифрові мережеві рішення зі стандартизованим протоколом для техніки будівлі Building Automation and Control Networks (BACnet)
- інтелектуальне будування мереж за допомогою системи автоматизації будівель GEZE Cockpit
- централізований моніторинг і управління більш ніж 180 дверима в системі техніки управління будівлею для ще більшого комфорту й безпеки
- міжгалузева функціональність і взаємодія — можливість контролю будь-коли та звідусюди
- оптимізована енергоефективність завдяки взаємодії техніки для дверей і керування кліматом — як результат, зниження експлуатаційних витрат
- підтримка на стадії проєктування й будівництва: комунікація між галузевими експертами
«Розумні» двері з системою автоматизації будівель GEZE Cockpit та модулем інтерфейсу IO 420 BACnet
Ключовий елемент концепції «розумна будівля»: інтерфейсний модуль GEZE IO 420 BACnet. © GEZE GmbH
GEZE Cockpit та інтерфейсні модулі IO 420 забезпечують обмін даними між дверима й системою техніки управління будівлею (BMS) за допомогою стандартизованого протоколу BACnet. Інформація з «мозку дверей» (наприклад, режим дверей — відчинені або зачинені, заблоковані або розблоковані; наявність перешкод) надається через надається модулем IO 420 через BACnet MS/TP. GEZE Cockpit перетворює BACnet MS/TP на BACnet/IP. Система надає всю інформацію про стан і функції дверей. Ці дані передаються на центральні комп’ютери, документуються та візуалізуються. Фільтрування даних завдяки GEZE Cockpit має приємний побічний ефект — зменшення трафіку даних у мережі.
У разі тривоги, несправності або маніпулювання дверима менеджер будівлі може негайно відреагувати та, наприклад, розблокувати двері для надання доступу до маршрутів евакуації (вказівник шляху евакуації) або заблокувати замки «Антипаніка».
Окремі гвинтові сходи у фойє ІТ-кампуса. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Мережеві дверні системи у «воротах до кампусу»
Ідеально підходять для дверей, монтованих із великою увагою: непомітні електричні зачіпки від GEZE. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Засклене фойє площею 500 м², відкрите на всіх чотирьох поверхах, є «воротами до IT-кампусу» і має вражаючу яскраву, відкриту атмосферу. Комбіновані дверні рішення в зоні входу поєднують у собі безбар’єрний простір, управління доступом, захист від зламу, надання доступу до маршрутів евакуації та надійне витягування диму під час пожежі.
- Двоє ідентичних, тристулкових повністю автоматичних карусельних дверей управляють щоденним потоком відвідувачів. Їх також оснащено автоматичними розсувними дверима аркового типу як нічні замки.
- Двоє двостулкових автоматичних дверей, розташованих на шляхах евакуації, з «потужними» приводами розпашних дверей Powerturn справа та зліва від карусельних дверей забезпечують безбар’єрний простір і дозволяють легко відчиняти їх вручну, завдяки функції «smart swing».
- Одні з дверей, розташованих на шляхах евакуації, спроєктовано як приточний вентиляційний отвір системи димо- та тепловідведення з поворотно-важільними приводами K 600. У разі пожежі дверні стулки автоматично широко відчиняються, щоб дим і тепло могли вийти назовні.
- Завдяки своїй системі контролю доступу та замку з автоматичним блокуванням «Антипаніка» IQ lock AUT, інші двері, розташовані на шляхах евакуації, функціонують як двері аварійного виходу: у разі небезпеки їх може відчинити будь-хто зсередини, навіть якщо вони заблоковані.
Ключовим компонентом безпеки всієї дверної системи є мережевий блок управління дверима TZ 320: менеджер будівлі може в будь-який час дистанційно змінити стан дверей, відрегулювати їх або змінити режим роботи (наприклад, «тримати відкритими») через систему техніки управління будівлею. Централізовані команди керування можуть надаватися щодо одних, декількох або всіх дверей, і двері також можна запрограмувати за часом.
Багатофункціональні двері: зручні і з централізованим управлінням
За необхідності, багатофункціональні захисні двері на першому поверсі забезпечують доступ тільки для уповноважених осіб. Завдяки приводу GEZE Powerturn F, електричній зачіпці FT500 та блоку управління дверима TZ 320 двері функціонують як двері протипожежної зони і як безбар’єрні двері шляху евакуації. Коли відчинення авторизовано шляхом натискання аварійної кнопки блока управління дверима або шляхом активації системи пожежної сигналізації, блокування евакуаційних виходів FTV 320 розблоковує двері. Міжкімнатні двері офісного комплексу також оснащено різними варіантами з лінійки електрозамків GEZE з приводами Powerturn та/або системою контролю доступу. Як двері протипожежної зони, їх об’єднано в мережу з системою техніки управління будівлею і система керування інженерним обладнанням може їх контролювати та керувати ними дистанційно.
Стриманий зовнішній вигляд дверей плюс інтелектуальні мережі
GEZE відповідає вимогам автоматизації будівлі у сучасному дизайні: привод Powerturn 7 см заввишки, блокування евакуаційних виходів FTV 320 і електрозамки можна інтегрувати дуже акуратно в дверний профіль. Блок управління дверима TZ 320 у корпусі з нержавіючої сталі оснащено світлодіодним дисплеєм із фоновим підсвічуванням, що чітко вказує на стан дверей.
Ефективне поєднання: система димо- та тепловідведення (RWA) і надання доступу до маршрутів евакуації в одній
Системи фіксації, об’єднані в мережу через систему техніки управління будівлею, також функціонують як системи регулювання клімату. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Системи фіксації дверних систем та системи управління приладдя для контролю клімату в ресторані компанії функціонують разом у системі техніки управління будівлею. Двостулкові двері «Антипаніка» з повним відкриттям забезпечують безбар’єрний доступ і в разі пожежі функціонують як отвір для приточного повітря. У разі виявлення небезпеки, термінал управління MBZ 300 системою RWA розблоковує замок «Антипаніка» IQ lock AUT з автоматичним блокуванням і автоматично відчиняє дверну стулку до максимального значення ширини за допомогою поворотно-важільного привода K 600. Водночас двигуни витяжки диму активуються аварійним режимом термінала управління аварійним струмом системи димо- та тепловідведення. Режим дверей автоматично передається в систему управління будівлею, що дозволяє менеджеру будівлі діяти негайно: якщо стан тривоги скидається, системи фіксації виконують зачинення за допомогою зачинювачів дверей і автоматично блокуються.
Мережі зачинювачів дверей та систем регулювання клімату
Комплексна техніка для дверей: монтовані з великою увагою і оснащені централізованим управлінням. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Перевага мережевих дверних систем у системі техніки управління будівлею полягає у ручному відчиненні для природної вентиляції в літню пору та електричному зачиненні за допомогою електричної функції фіксації GEZE на ковзаючій тязі зачинювача дверей. За допомогою системи техніки управління будівлею, менеджер будівлі може визначити, коли необхідно зачинити двері, наприклад, після завершення роботи. Стан дверей, зареєстрований системою управління будівлею, передається в систему регулювання клімату, яка потім може регулювати температуру в енергоефективний спосіб. Завдяки цьому здійснюється ефективне управління енергоспоживанням, зменшуються витрати на опалення й заощаджуються природні ресурси.
«Інтелектуальне» управління дверима в такий спосіб об’єднує енергоефективність із захистом від зламу.
Проєкт був нагороджений платиновим сертифікатом dGNB (Німецької ради з зеленого будівництва) і отримав від ради «діамантовий» статус за видатну архітектуру з унікальним дизайном і якістю культурної будівлі
Екологічне будівництво завдяки автоматизації будівлі
Згідно з дослідженням Bitkom 1/3 загального попиту на енергію в Німеччині припадає на сектор будівель. Таким чином, разом із транспортом і промисловим виробництвом, будівлі є одними з найбільших споживачів енергії і генерують найбільше викидів CO2 в Німеччині. Зв результатами дослідження сфера з найбільшим потенціалом скорочення викидів CO2 — це зменшення потреб у опаленні за рахунок автоматизації будівель.
Як інноваційна технологічна компанія Vector Informatik основана на найсучасніших технологіях і концепціях та отримала платиновий сертифікат від Німецької ради з зеленого будівництва (dGNB). Крім того, проєкт отримав від ради dGNB «діамантовий» статус за видатну архітектуру з унікальним дизайном і якістю культурної будівлі. Нова будівля багатьма способами сприяє збереженню ресурсів. Наприклад, будівельні матеріали було вибрано з урахуванням критеріїв екологічності, а інтелектуальна система управління будівлею знижує енергоспоживання. Загалом усі ці заходи допомагають скоротити викиди CO2 приблизно на 460 тонн на рік.
Індивідуальне проєктування дверей і схеми кабелів
Модернізація колишнього головного офісу компанії Vector показує, як можна заощадити час і кошти завдяки професійному плануванню з самого початку проєкту. Експерти GEZE були залучені на початковій стадії проєктування. Завдяки цьому перелік і функції дверей можна було обговорювати й проєктувати безпосередньо. Наявні двері були враховано у проєкті, а рішення GEZE було представлено для погодження.
Ми цінуємо партнерів, які активно беруть участь у колективному проєктуванні. Ми знаємо, що фахівці GEZE завжди надають інноваційні, орієнтовані на вирішення проблеми поради ще на стадії проєктування. Схеми кабелів, спеціально розроблені для нашого проєкту, допомогли заощадити час і кошти на стадії будівництва.
Себастьян Гайзер (Sebastian Gaiser), керівник конструкторського відділу компанії VectorПрофесійне сервісне обслуговування впродовж усього життєвого циклу будівлі
Ми супроводжуємо будівлі впродовж усього їхнього життєвого циклу — від створення концепції і проєктування, виконання робіт з монтажу, до сервісного й технічного обслуговування або модернізації будівлі. Водночас ми пропонуємо оптимальну підтримку всіх видів робіт і об’єднуємо інтерфейси, маючи завжди одну мету — створювати будівлі, придатні для життя. Як це працює і що важливо знати, дізнайтеся в нашій експертній бесіді.
ПЕРЕЙТИ ДО ЕКСПЕРТНОЇ БЕСІДИ
Схеми кабелів для конкретного об’єкту та координація видів робіт
Спільно з клієнтом ми розробили та впровадили індивідуальні схеми кабелів для кращого виконання будівельних робіт й узгодження інтерфейсів. Особливість цих схем кабелів, орієнтованих на конкретного клієнта й об’єкт: проблему взаємодії між дверима й електропристроями вдалося вирішити в такий спосіб, щоб враховувалися ще й компоненти сторонніх виробників і сфери відповідальності, що зазвичай досить незвично для галузі.
Ми вважаємо себе постачальником комплексних і цілісних рішень. Це означає, що ми не тільки забезпечуємо наших клієнтів якісними продуктами GEZE. Ми також намагаємося справді зрозуміти потреби наших клієнтів і виклики, що постають перед ними, щоб запропонувати вирішення проблеми. Адже завдяки багаторічному професійному досвіду у галузі ми знаємо, що означає будування мереж у конкретному проєкті і яких каменів спотикання потрібно остерігатися.
Крістіан Шульце Дікхоф (Christian Schulze Dieckhoff), керівник відділу збуту GEZEПрофесійне проєктування, реалізація і сервісне обслуговування впродовж усього життєвого циклу будівлі — все з одного джерела.
Проєктування, реалізація і сервісне обслуговування — все з одного джерела
Поєднання індивідуальних консультацій по об’єкту, продуктів і послуг GEZE з одного джерела пропонує безліч переваг: На різних стадіях обслуговування (від проєктування дверей і монтажу до поточної експлуатації будівлі з залученням сервісного обслуговування GEZE) клієнт постійно має зв’язок із контактною особою GEZE.
Цей повний пакет послуг має очевидні переваги: забудовник вже покладався на рішення GEZE в чотирьох будівлях Vector Informatik у Штутгарті, як-от успішна інтеграція в систему техніки управління будівлею за допомогою GEZE Cockpit. Нас також буде залучено до проєктування наступних будівель — ось як виглядає перспективна співпраця.
Продукти GEZE у головному офісі компанії Vector
- Модульна система автоматизації будівель GEZE Cockpit
- Інтерфейсний модуль IO 420
- Тристулкові, повністю автоматичні карусельні двері
- Приводи розпашних дверей Powerturn
- Поворотно-важільні приводи K 600
- Система контролю доступу GEZE
- Замок «Антипаніка» IQ lock AUT з автоматичним блокуванням
- Мережевий блок управління дверима GEZE TZ 320
- Привод GEZE Powerturn F
- Електрична зачіпка FT500
- Блокування евакуаційних виходів FTV 320
- Термінал управління системою димо- та тепловідведення MBZ 300
- Система зачинювачів дверей з шиною ковзання TS 5000 R-ISM Ecline