Енергооптимізована будівля з інтелектуальними фасадами
Енергія, яку ми споживаємо, обмежена і дорогоцінна. Тож ми намагаємось будувати, оптимально витрачаючи енергію. Це вимагає більшої взаємодії та співпраці між групами продуктів. Метою є зведення потреб у первинній енергії для експлуатації будівлі до мінімуму, а в ідеалі — навіть до нуля. Це означає, що потрібно зменшити витрати енергії на вентиляцію, освітлення та охолодження, наприклад, завдяки розумним фасадам, які активно та автоматично реагують на умови середовища. Енергоефективні фасадні рішення, що заощаджують ресурси, починаються з інтелектуального та міжгалузевого планування та дизайну.
Високі вимоги до оболонки сучасних будівель
У минулому особлива увага приділялась зовнішньому вигляду фасаду. Він підкреслював соціальний статус власника. А також естетичний смак архітектора!
Сучасні будівлі так само повинні виглядати вражаюче, але власники будівель та оператори зараз стикаються з набагато вищими вимогами до оболонок будівлі: вони повинні захищати від дощу, погодних явищ, пожежі та проникнення, водночас регулюючи проникнення світла та вентиляцію настільки автоматично, наскільки це можливо, забезпечуючи захист від впливу сонячного світла і мінімізуючи вплив холоду та тепла. Таким чином вони допомагають заощаджувати енергію і навіть сприяють виробленню енергії.
Але що робить фасад інтелектуальним? Щоб задовольнити ці вимоги, окремі елементи повинні бути об'єднані з фасадом. Індивідуальні рішення, такі як рішення для вентиляції, опалення чи проходів, можуть, звичайно, також бути інтелектуальними самі по собі.
Фасад можна охарактеризувати як справді «інтелектуальний», якщо він використовує природні, відновлювані джерела енергії, такі як сонячне випромінювання, повітряний потік та геотермальну енергію для задоволення енергетичних потреб будівлі щодо опалення, охолодження, вентиляції та освітлення.
Андреа Компаньо (Andrea Compagno): Інтелектуальні скляні фасади: Матеріал, застосування, дизайн, Birkhäuser 2002 р.Розумний фасад потребує численної сенсорики для вимірювання всіх можливих зовнішніх впливів, наприклад, вітру, і передавання цих показань на блок управління. Завдяки інтерфейсним модулям мережеві пристрої можуть взаємодіяти. Мережа може бути як дротовою, так і бездротовою.
Для досягнення ефективної взаємодії між сенсорикою, сервомеханізмами та елементами фасаду вони повинні бути з’єднані в мережу подібно до нервової системи. Усі компоненти та функції мають бути об'єднані та інтегровані. Система автоматизації будівель слугує центральним «мозком». Вона аналізує всі дані стосовно вимог, щоб відповідно регулювати та контролювати фасадні модулі. Наприклад, радіаторними клапанами, світловими індикаторами, регуляторами світла або електронними пристроями, а також технікою для безпеки з автоматичними ролетами або охоронною сигналізацією та вентиляцією можна інтелектуально управляти.
Вироблення енергії за допомогою фасадів
Приклади цього вже існують. Зазвичай вони відрізняються високим рівнем звукоізоляції у поєднанні з саморегулюючими тепловими, вентиляційними та сонячними захисними засобами, які адаптуються до мінливих умов освітлення та клімату. Деякі з них вже використовують сонячну енергію для зручного забезпечення внутрішнього опалення та контролю мікроклімату.
Скляні фасади та сонячні панелі заслуговують особливої уваги. Скляні фасади можуть виробляти енергію від сонячного випромінювання у вигляді тепла та денного освітлення.
Дослідники та будівельна галузь усе активніше працюють над розробкою та виробництвом таких фасадів, що виробляють енергію. Системи інтелектуальних фасадів представляють особливо перспективну технологію для нових будівель та енергоефективного відновлення будівель. Заощадження енергії за допомогою інтелектуальних фасадів уже працює без проблем. Наприклад, розумні вікна можуть значно знизити споживання енергії завдяки автоматизованій вентиляції та одночасно покращити комфорт користувачів будівлі.
Кліматично активний фасад від GEZE
Мережеві рішення GEZE для інтелектуальних фасадів
Як постачальник систем GEZE поєднує системи безпеки та техніку привода для дверей та вікон, щоб створювати інноваційні, мережеві та модульні рішення. Інтелектуальна взаємодія автоматизованих віконних приводів та спеціальної сенсорики, що виявляє зовнішній вплив навколишнього середовища та мікроклімат у приміщенні, створює мережевий кліматично активний фасад. Це сприяє енергоефективності, наприклад завдяки автоматичному відкриванню вікна в теплу літню ніч.
Захист від сонця також відіграє важливу роль для енергетичного балансу будівель та комфорту користувачів будівлі. Погодні панелі управління можуть використовуватися, наприклад, для управління системами захисту від сонця. Кліматично активні фасади також покращують якість повітря в приміщенні — його контролюють за допомогою сенсорики CO2, клімат у приміщенні перевіряється та зменшуються протяги завдяки непротяговому провітрюванню. Також важливо, що кліматично активні фасади гарантують безпечність експлуатації. Вікна та жалюзі автоматично закриваються у негоду, а динамічне закриття вікон не допускає ненавмисного відкривання вікон.
Системи привода GEZE для природної вентиляції та системи димо- та тепловідведення (RWA)
Віконні приводи GEZE працюють з найрізноманітнішими вікнами, як для природної вентиляції, так і в якості рішення для притоку та витягу повітря для безпечної та природної швидкої витяжки диму (NRA та RWA). У сучасних скляних фасадах наші приводи можна використовувати, наприклад, для автоматичного відкривання дуже великих і важких вікон та фасадних елементів (до 250 кг), а також вікон з паралельним відкриттям (PAF), які мають високу вітростійкість.
У разі пожежі надійне усунення диму є життєво важливим для виживання людини. На додаток до функції RWA панелі управління RWA з технологією шини передачі даних можуть візуалізувати сигнали зворотного зв’язку від віконних приводів та інших компонентів мережі, таких як датчики вітру та дощу, термосенсори та клавіші вентиляції. Рішення RWA можуть також використовуватися для вентиляції, і крім використання у разі пожежі, їх можна використовувати і для інших цілей.
Галузеві ноу-хау для інтелектуальних фасадів
GEZE підтримує архітекторів у плануванні та спирається на багаторічний досвід та галузеві ноу-хау для створення індивідуальних концепцій для інтелектуальних фасадів!
Фасади дуже важливі для зовнішнього вигляду та дизайну будівлі, тому GEZE пропонує відмінні рішення для архітекторів, забезпечуючи усім з єдиного джерела. GEZE також допомагає задовольнити цілу низку будівельних вимог: універсальний дизайн, енергоефективність, протипожежний захист, шляхи евакуації за планом будівлі, а також дизайн і комфорт.
Допомога з розрахунками щодо проектування вікон та автоматизацією будівель
GEZE Win Calc: інструмент обчислення для віконної техніки дає змогу розрахувати ручні рішення вентиляції, електромоторні верхньопідвісні вікна, вікна RWA, а також NRWG та розробити відповідні джерела аварійного живлення. Можливі також розрахунки приводів з настроюваним ходом та інших спеціальних рішень. Доступні звіти про розрахунки та списки деталей у якості доказів для вашої документації.
Індивідуальні сервісні рішення та всебічна підтримка
GEZE надає додаткові переваги завдяки унікальній підтримці клієнтів протягом усього життєвого циклу продуктів. GEZE пропонує різні послуги, такі як встановлення, гарантійні пакети, технічне обслуговування та ремонт. GEZE також з радістю надає рекомендації щодо реконструкції, модернізації чи додаткового обладнання наявних будівель.