Автоматична вентиляція за допомогою вікон — природна й енергоефективна
Концепції автоматичної вентиляції, засновані на природній віконній вентиляції, забезпечують кращу гігієну повітря в приміщеннях у всіх типах будівель. Порівняно зі звичайним приладдям для контролю клімату, вони є навіть кращим й енергоощадним варіантом подачі свіжого повітря. Повітрообмін відбувається без вентиляторів, виключно через вікна через перепад температур і тиск повітряного потоку.
Віконно-вентиляційні системи Свіже повітря для здорового мікроклімату в приміщенні
Головні болі, втома чи алергічні реакції — все це неприємні наслідки поганого та затхлого повітря в будівлях, що впливає на багатьох людей. Через покращену ізоляцію в сучасних або реконструйованих будівлях свіже повітря практично не потрапляє всередину. Це значно погіршує гігієну повітря в приміщенні. Унаслідок збільшується забруднення та ріст цвілі. У більшості випадків найкращий засіб боротьби з цим — звичайна природна вентиляція через вікна.
Автоматичний склопіднімач сприяє комфортному мікроклімату в приміщенні. © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH
Ручна чи механічна система вентиляції?
Особливості ручної системи вентиляції: Короткочасна й інтенсивна вентиляція — так звана періодична вентиляція — краще, ніж тривалий час тримати вікно відкритим. Однак ручна вентиляція має той недолік, що її необхідно робити свідомо. Адже коли та як довго буде відкрите вікно — це досить випадковий процес, оскільки у людей немає сенсора для контролю «поганого повітря».
На противагу цьому механічна система вентиляції — це технічне обладнання для автоматичної подачі зовнішнього повітря у внутрішні приміщення чи видалення з них «використаного» повітря. Розрізняють централізовані та децентралізовані системи. Залежно від використання існують системи з регульованою подачею приточного повітря (система приточної вентиляції), регульованим відведенням повітря (система витяжної вентиляції) або комбіновані системи приточно-витяжної вентиляції
- Централізовані системи вентиляції працюють з рекуперацією тепла та складаються з вентиляційної установки з вентиляторами та теплообмінниками й відповідної системи розподілу повітря, за допомогою якої контролюється всмоктування чи відведення повітря.
- Децентралізовані системи вентиляції зазвичай не мають системи повітропроводів, а складаються з кількох невеликих пристроїв, які вбудовані безпосередньо в зовнішню стіну.
Вентиляційна система визначає необхідну кількість повітря залежно від потреби. Однак цей тип регульованої вентиляції житлових приміщень (KWL) більш витратний, оскільки потребує високих затрат на енергію та значного простору. До того ж необхідно забезпечити інтенсивне технічне обслуговування систем, наприклад, фільтри потрібно регулярно чистити та замінювати. Оскільки в іншому разі з часом у системі можуть оселитися кліщі, які поширюються разом зі свіжим повітрям у всіх приміщеннях, так значно погіршуючи гігієну повітря, і в найгіршому разі можуть спричинити проблеми зі здоров’ям. Це стосується вентиляційних систем як у житлових будинках, так і в громадських будівлях, лікарнях, готелях, школах тощо.
Приваблива альтернатива обладнанню для вентиляції: Автоматична віконно-вентиляційна система
Автоматизована вентиляція за допомогою вікон з приводом, тобто віконно-вентиляційна система, пропонує привабливу альтернативу механічним системам вентиляції. Цей тип вентиляції житлових і нежитлових приміщень забезпечує гарну якість повітря без великих витрат енергії. Наприклад, сенсори вимірюють вміст вуглекислого газу в приміщенні й автоматично регулюють відкривання та закривання вікон. Повітрообмін відбувається через природну різницю температур у приміщенні та ззовні, а також завдяки тиску повітряного потоку. Влітку така віконна вентиляція забезпечує автоматизацію будівлі в прохолодні нічні години. Такий тип вентиляції гарантує гарну якість повітря без використання вентиляторів із приводом.
Природна вентиляція з використанням автоматичних віконних приводів є надійною альтернативою ручному провітрюванню вікон. Вони також мають високі показники в порівнянні з вентиляційними системами.
Переваги автоматичних віконно-вентиляційних систем
- Нижчі витрати на інвестиції та обслуговування порівняно з механічною вентиляцією
- Екологічність: Автоматичні склопіднімачі енергоефективніші за приладдя для контролю клімату, оскільки для обміну повітря використовуються природні ресурси.
- Комфорт: Завдяки автоматизації можна гнучко управляти окремими компонентами.
- Якість повітря в приміщенні: Наприклад, запобігається ситуація пошкодження вологою
- Покращена гігієна повітря в приміщенні та зменшена кількість точок пересування бактерій, мікробів і вірусів
Передумови: Вікна з електроприводом
Вікна з електроприводом, наприклад, уже можуть автоматизовано відкриватися та закриватися за допомогою вимикача з годинниковим механізмом. Однак автоматична вентиляція найбільш ефективна, коли вона управляється сенсорами. Така система управління вентиляцією контролює якість повітря в приміщенні та за допомогою регулювання забезпечує необхідні стани вікон. Однак під час автоматичного режиму роботи приводів користувачі також можуть втрутитися в будь-який час і зручно та легко експлуатувати приводи за допомогою перемикача режимів вентиляції. Завдяки цьому рівень сприйняття такої системи користувачами будівлі дуже високий. Автоматична вентиляція за допомогою вікон залежить від певних налаштувань:
Фактори за яких склопіднімачі управляються сенсорами
- Внутрішня та зовнішня температура, а також різниця між цими числовими значеннями
- Сила та напрям вітру, а також опади
- Час використання, наприклад, час доби, будні та вихідні
- Якість повітря в приміщенні: Вологість, числові значення CO2 або летючих органічних сполук і температура в приміщенні
Автоматизація будівлі завдяки вбудованій техніці управління
Сучасна техніка управління дає змогу гнучко та плавно налаштовувати діапазон і швидкість відкриття, а також тривалість вентиляції для кожного вікна. Приводи можна адаптувати до різних розмірів вікон і ширини відкриття, що робить можливим реалізацію рішень залежно від специфіки об'єкта. За необхідності вбудований режим синхронізації приводів IQ windowdrive від компанії GEZE забезпечує синхронізацію до чотирьох віконних приводів і двох приводів блокування.
Завдяки нашим інтелектуальним віконно-вентиляційним системам ми сприяємо більшій екологічності державної і приватної нерухомості. Ось як ми реалізуємо сучасні концепції розумної будівлі.
Свен Кунчманн (Sven Kuntschmann), керівник підрозділу віконної техніки компанії GEZEАвтоматичні системи управління вікнами для вентиляції можна об’єднати в мережу комплексного контролю мікроклімату в приміщенні й управління будівлею, яка також керує, наприклад, жалюзі, маркізами та ролетами, а також системами опалення, створення штучного клімату, освітлення та сигналізації.
Інтелектуальне будування мереж із центральним управлінням вентиляцією особливо корисне у великих будівлях, оскільки заразом не потрібно закривати вікна вручну. Активація здійснюється через протоколи Fieldbus. Завдяки системам радіоуправління, KNX або BACnet приводи можуть реалізовувати «інтелектуальні» технології будівлі і в такий спосіб роблять можливими «інтелектуальні» фасади.
Покращення гігієни повітря в приміщенні та зменшення місць пересування вірусів тощо.
Федеральне міністерство охорони здоров’я рекомендує забезпечувати достатню кількість свіжого повітря для покращення гігієни повітря в приміщенні. Дослідники також припускають, що в закритих приміщеннях може бути вищий ризик інфікування через аерозолі. Автоматизовані приводи склопідйомників, які експлуатуються безконтактно, забезпечують регулярну подачу свіжого повітря, а також підвищують комфорт і безпеку користувачів: Якщо вікна не потрібно відкривати руками, бактерії, мікроби та віруси не можуть передаватись у разі контакту.
Завантажити буклет з порадами щодо гігієни в галузі природної вентиляції (PDF | 0,97 MB)
У такий спосіб рішення для автоматичної вентиляції через вікна особливо пасують також для лікарень, установ з догляду й інших будівель, які спеціалізуються на лікуванні, реабілітації та добробуті користувачів відповідно до підходу «Цілюща архітектура».
Дізнатися більше про цілющу архітектуру
ПРОДУКТИ ТА РІШЕННЯ КОМПАНІЇ GEZE ДЛЯ ГАРНОГО МІКРОКЛІМАТУ В ПРИМІЩЕННІ (PDF | 0,97 MB)
Питання, що часто ставляться: Автоматична віконно-вентиляційна система
За допомогою автоматичної вентиляції через вікна подача свіжого повітря в будівлі контролюється сенсорами тиску повітряного потоку та спеціальними сенсорами. Вікна з електричним інтелектуальним приводом відкриваються чи закриваються автоматично.
Автоматична віконно-вентиляційна система забезпечує кращу гігієну повітря та достатню подачу свіжого повітря в приміщеннях будівель усіх типів. Загалом система призначена для всіх операторів громадських або приватних будівель. Однак, перш за все, для приміщень, де кілька людей працюють разом, проводять багато часу в закритих приміщеннях, а гігієна має особливе значення, наприклад, в готелях, офісах, лікарнях або школах.
Електричними приводами склопідйомників й інтерфейсними модулями можна дооснащувати всі типи будівель. У компанії GEZE ми будем раді проконсультувати вас і запропонувати комплексні рішення й індивідуальні вироби для здорового мікроклімату в приміщенні.
Безпосередньо до віконних систем компанії GEZE
Щоб спростити для вас перехід до огляду наших віконних систем, тут наведено рекомендації щодо вибору відповідного привода склопідйомника.
Індивідуальне проєктування для конкретного об’єкта
Компанія GEZE допомагає під час проєктування автоматичних систем вентиляції, пропонуючи відповідні концепції вентиляції. Архітектори надають перевагу невибагливій, простій конструкції. Нові приводи мають стриманий дизайн, а їхній колір можна вибирати. Вони гармонійно вписуються в будь-який фасад.
Ми також пропонуємо тендерну специфікацію для архітекторів, CAD-креслення та концепції підвищення класу ефективності будівлі.
Дізнайтеся більше про особливості, які потрібно враховувати під час планування приводів склопідйомників.
Різноманітні експертні рішення з одного джерела
Завдяки схемам кабелів або заявам про погодження компанія GEZE допомагає виконувачам робіт і підрядникам з монтажу швидше та простіше працювати з проєктами. Особливо корисним для цього є наше ПЗ для конфігурації Win Calc 2.0. Зручне в користуванні ПЗ для конфігуратора GEZE для віконної техніки виконує складні розрахунки під час проєктування вікон, що заощаджує час. Можливі розрахунки верхньопідвісних вікон із ручним або електромеханічним способом відчинення, систем димо- та тепловідведення (RWA), а також обладнання для природного виведення диму та тепла. Програма виконує повні розрахунки та пропонує всі відповідні варіанти приводів.
Комплексні послуги з самого початку
Компанія GEZE пропонує комплексні послуги з монтажу й обслуговування систем. Звичайно, ми також пропонуємо готову відповідну інструкцію з монтажу.