Автоматичне зворотне охолодження у нічний час — енергоефективна вентиляція будівлі
Інтенсивна вентиляція через вікна вночі — це економний та енергоефективний метод охолодження будівель улітку. Правильна віконна техніка має вирішальне значення для автоматичної системи управління нічним охолодженням.
Зниження продуктивності через надлишок тепла
Приміщення швидко нагріваються влітку, особливо з вікнами великих розмірів. © Exorbitart / GEZE GmbH
Офіси, школи та громадські будівлі влітку часто бувають нестерпно нагрітими. Люди, обладнання та освітлення постійно випромінюють тепло. Крім того, теплі сонячні промені потрапляють до приміщення через великі скляні вікна. Люди починають втрачати концентрацію, їхня продуктивність погіршується. Будівлю потрібно охолодити, щоб люди, які перебувають у приміщенні, почувались комфортно та зберігали здатність міркувати, незважаючи на високу температуру зовні.
Однак системи кондиціонування значно підвищують рівень інвестицій, витрат на обслуговування та споживання енергії будівлі. Офісні та адміністративні будівлі часто потребують більше енергії для охолодження приміщень навесні та влітку, ніж для обігріву восени та взимку. Механічні вентиляційні системи також активно споживають енергію і завдяки постійному функціонуванню є справжніми «енергетичними ненажерами».
Нічна вентиляція зберігає енергію
Контрольована природна вентиляція економить порівняно значну кількість енергії. Для обміну повітря вона використовує природну різницю тиску між принаймні двома отворами (наприклад, вікнами, дверима) будівлі і зовнішнім середовищем. Такий перепад тиску існує вже при слабкому вітрі. Тому вентилятори з електроприводом не потрібні.
Для зворотного охолодження у нічний час вікна з автоматичною системою управління направляють тепло від сонячного випромінювання та внутрішніх джерела протягом ночі назовні, а прохолодне свіже повітря всередину. Приточна вентиляція забезпечує приємний мікроклімат у приміщенні завдяки приємній температурі та високій якості повітря.
Прохолодне нічне повітря як природне джерело прохолоди
Прохолодне нічне повітря виступає природним джерелом прохолоди, і це робить зворотне охолодження у нічний час не тільки раціональним і енергоефективним, але й природним і екологічним.
У нових будівлях таке кондиціонування будівлі все частіше поєднується з активацією системи теплопостачання. Труби прокладають у будівельних масах, наприклад, бетонних стелях. Вода тече по цих трубах як нагрівальний або охолоджуючий агент. Теоретично це може позбавити потреби в дуже енергоємних системах кондиціонування.
Зручна автоматизація за допомогою центральної системи управління
Автоматичне зворотне охолодження у нічний час — користь для громадських будівель © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Автоматичне зворотне охолодження у нічний час — користь для громадських будівель, офісних будівель, спортивних споруд та шкіл. У таких великих будівлях енергозберігаюча технологія вентиляції, здоровий мікроклімат та контроль стану вікон є ключовими вимогами.
Сучасна віконна техніка забезпечує оптимальне зворотне охолодження у нічний час. Це гарантує, що вся поверхня вікон або група вікон автоматично контролюється, коли нікого немає. Блок центрального управління забезпечує сценарії вентиляції. Наприклад, можна задати і легко змінити періоди вентиляції.
Зворотне охолодження у нічний час в сучасних концепціях будівництва.
Сучасні вентиляційні вікна з паралельним відкриттям забезпечують зворотне охолодження у нічний час.
Автоматичне зворотне охолодження у нічний час можливе навіть із сучасними скляними фасадами з так званими вентиляційними вікнами з паралельним відкриттям. У такому разі стулки вікна відкриваються паралельно зовнішній стороні, що означає, що зовнішній вигляд скляного фасаду не погіршується, наприклад, відблиском нахилених вікон.
У той же час паралельне відкривання вікна забезпечує оптимальний повітрообмін. Прохолодне повітря може надходити знизу, у той час як тепле, несвіже повітря виходить угору. Порівняно з нахиленими вікнами, вентиляційні вікна з паралельним відкриттям забезпечують набагато вищу швидкість повітрообміну за однакової ширинивідкриття.
«Розумна будівля» завдяки мережевим рішенням
Автоматична система управління вікнами для нічної вентиляції може бути під'єднана до мережі системи управління будівлі, яка реалізує управління жалюзі, маркізами, ролетами, а також системами опалення, кондиціонуванням, світловим та сигналізаційним обладнанням. Якщо автоматизована таким чином техніка будівлі автоматично реагує на кліматичні умови та зміни, це перетворює будівлю на «розумну будівлю».
Інтелектуальна система управління та віконні приводи від GEZE
Автоматичні системи управління вікнами від GEZE забезпечують зворотне охолодження у нічний час, незалежно від того, чи мають вони відкривати невеликі легкі чи великі важкі фасадні вікна, мансардні вікна чи світлові куполи. Це пояснюється точністю системи управління віконними приводами і можливістю регулювання ширини відкриття для кожного вікна. Це забезпечує можливість реалізації індивідуальних вентиляційних концепцій відповідно до потреб замовника.
Сенсорна техніка забезпечує повну безпеку: датчики присутності контролюють замикаючі краї та запобігають травмам, спричиненим автоматичним відкриванням та закриванням. Датчики вітру та дощу подають сигнали про закриття вікон та захист фонду будівлі від пошкоджень.
За допомогою модуля інтерфейсу IQ box KNX віконні приводи із серії IQ windowdrive від GEZE можна підключити до будівельної шини KNX. Це означає, що контроль та управління всіма автоматизованими вікнами може здійснюватися централізовано.
Вимоги до автоматичного зворотного охолодження у нічний час через вікна
- Помірний клімат: упродовж достатнього періоду часу зовнішня температура вночі повинна бути значно нижчою за температуру в будівлі.
- Хороша якість зовнішнього повітря: мало запахів, забруднюючих речовин, дрібного пилу
- Захист від вторгнення: незалежне управління вікнами в доступних місцях, таких як цокольний поверх; захист за допомогою віконних щитів або спеціальних конструкцій (вентиляційні вікна з паралельним відкриттям)
- У сильний дощ чи вітер: структурний захист від погоди або автоматичне закриття відкритих вікон
Комплексна підтримка
GEZE підтримує планування та запрошення на тендери, надаючи такі рішення:
- управління об’єктами
- описи для архітекторів
- креслення CAD
- ідеї для підвищення ефективності будівель
- інформація про використання сучасних фасадних конструкцій
Швидка та проста реалізація проектів
GEZE підтримує монтажні компанії та монтерів за допомогою швидкої та простої реалізації проектів за допомогою:
- ПЗ для конфігурації WinCalc 2.0 для монтажних компаній (програма обчислення для віконної техніки)
- консультацій щодо захисту фасадів для раціонального і красивого фасаду
- інструкції з встановлення віконних приводів